+370 659 12691 dariusnt@gmail.com

Antikinis paveikslas ,,Šv. Kazimieras“ Nr. 892

Panevėžys, Panevėžio m. sav., Lietuva
  • ID: 33381
  • Paskelbta: 2024/07/12
  • Atnaujinta: 2024/10/28
  • Peržiūrų: 42

Aprašymas

Parduodamas antikinis paveikslas ,,Šv. Kazimieras“. Paveikslo 85×68cm
Paveikslas tapytas XVIII amžiuje. Geram stovyje su dokumentais, Daryta rentgenografinis ir liuminescencinis tyrimai su ekspertais (atsiusčiau jei pageidausite.
Kaina: 14000 €.
https://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%A0v._Kazimieras
Šventasis Kazimieras (1458 m. spalio 3 d. Krokuvoje1484 m. kovo 4 d. Gardine) – šventasis, dangiškasis Lietuvos globėjas. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalaitis.
Dėl savo pamaldumo ir doro gyvenimo 1602 m. paskelbtas šventuoju. Atminimo diena – kovo 4 d.

Šventojo Kazimiero herbas, kryžius ir vėliava, kokie parodyti Kazimiero bažnyčios (Minesota, JAV) vitražuose.

Biografija

Gimė 1458 spalio 3 d. Krokuvoje, karališkojoje Vavelio pilyje. Tėvai – Kazimieras IV Jogailaitis ir jo žmona Elžbieta . Antras sūnus šeimoje, Jogailos Gediminaičio anūkas. Motina Elžbieta – Austrijos princesės ir Bohemijos bei Vengrijos karaliaus, Vokietijos imperatoriaus Albrechto II Habsburgo duktė. Šeimoje augo 6 sūnus ir 5 dukros.
Kazimiero vyresnysis brolis Vladislovas 1471 m. buvo vainikuotas Bohemijos karaliumi, o 1490 m. tapo Vengrijos karaliumi. Jaunesnieji broliai Jonas Albrechtas, Aleksandras ir Žygimantas Senasis pakaitomis valdė Lenkiją. Jauniausiasis brolis Fridrikas tapo Gniezno arkivyskupu, Krokuvos vyskupu, o 1493 m. kardinolu.
Vaikus buvo patikėta auklėti J. Dlugošui (lenkų istorikas, Krokuvos kanauninkas, vėliau Lvovo arkivyskupas) ir italų humanistui Filipui Buonaccorsi (dar vadintam Kalimachu).
1471 m. Kazimiero vyriausias brolis Vladislovas užėmė Bohemijos sostą. Tuo pat metu Vengrijoje kilo sukilimas prieš Motiejų Korviną ir sukilę didikai kreipėsi su prašymu į Kazimierą, kad šis priimtų sostą. Kazimieras sutiko ir su 12 000 kareivių, vadovaujamų Petro Dunino, išvyko į Budą. Ten situacija jau buvo pasikeitusi ir jo niekas nebelaukė. Teko grįžti. Nesėkmingas žygis, kurio metu Kazimierui teko būti net plėšimų, sukilimų dėl neišmokėtų samdiniams algų, prievartavimų liudininku, tapo dideliu išbandymu trylikamečiui. Nuo to laiko Kazimieras tapo labai pamaldus. Grįžęs namo tęsė mokslus pas J. Dlugošą, kol 1475 m. tėvas įtraukė jį į valstybės valdymą. Vyresniajam broliui Vladislovui priėmus Bohemijos sostą, Kazimierui turėjo tekti Lenkijos sostas. 1479 m. karaliui išvykus į LDK, Kazimieras iki 1483 m. paskirtas karaliaus vietininku Lenkijoje. Tuo metu tėvas pabandė jį apvesdinti su Vokietijos imperatoriaus Fridricho III dukterimi, tačiau Kazimieras atsisakė.
Kazimieras gyveno labai dorai. Nuo pat mažumės garsėjo pamaldumu. Taip pat nesišalino ir valstybės reikalų, bet veikiau iš pagarbos tėvui. Kartais ryte jį rasdavo prie užrakintų bažnyčios durų. Galiausiai, susirgęs džiova pakeliui į Vilnių, 1484 m. kovo 4 d. mirė Gardine.
Vilniaus katedroje palaidoto Kazimiero kapas netrukus pagarsėjo kaip maldininkus traukianti vieta: tikėdami princo šventumu, žmonės čia ateidavo prašyti užtarimo, patirdavo malonių ir palikdavo vaškinius votus – kaip padėką už išklausytas maldas. Tokia spontaniška pamaldumo praktika užfiksuota pačioje XVI amžiaus pradžioje, nepraėjus nė dvidešimtmečiui nuo Kazimiero mirties. Lietuvių ir lenkų riteriai, dalyvavę 1518 m. Polocko žygyje ir apgultyje, taip pat patyrė Kazimiero pagalbą. Jis pasirodęs sutemose ir nurodęs brastą per Dauguvą. Šventumo garsu pažymėtas Kazimiero gyvenimas ir stebuklais pagarsėjusi jo kapo vieta XVI a. 2 dešimtmetyje paskatino Kazimiero brolį, Lenkijos ir Lietuvos valdovą Zigmantą Senąjį, taip pat ir Vilniaus vyskupą, kapitulą bei pranciškonus kreiptis į popiežių Leoną X, prašant paskelbti Kazimierą šventuoju. 1520–1521 m. atvykęs popiežiaus legatas Zacharijas Ferreris, matydamas augantį Kazimiero kultą ir susipažinęs su jo gyvenimo būdu, lotyniškai aprašė jo gyvenimą ir parengė liturginius šventojo garbinimo tekstus. Veikiausiai, remiantis šiais tekstais, manyta, kad tuometinis popiežius Leonas X paskelbęs Kazimierą šventuoju. XVI a. pabaigoje, Kazimiero, kaip katalikų Bažnyčios šventojo, gyvenimo aprašymas per klaidą buvo įtrauktas į šventųjų gyvenimų knygą – Romos martirologijų. Klaidai paaiškėjus 1602 m., popiežius Klemensas VIII savo breve oficialiai patvirtino Kazimiero, kaip šventojo, gerbimą Lenkijoje ir Lietuvoje, nurodydamas jo šventės metu vartotinus liturginius tekstus. 1621 m. šv. Kazimiero minėjimas buvo įrašytas į visuotinį Romos Katalikų Bažnyčios kalendorių; jo kulto židinių radosi Italijoje ir Belgijoje.
Kazimiero kulto patvirtinimo proga ,1602 m. buvo atidarytas karstas su jo palaikais. Pagal liudytojų parodymus, kūnas, nepaisant nuolatinės drėgmės, per 118 metų nepasikeitė, be to, skleidė nepaprastai malonų kvapą. Prie jo galvos buvo rastas mėgstamiausias šventojo himnas Omni die dic Mariae (Kiekvieną dieną garbink Mariją); kurį laiką šv. Kazimierui buvo klaidingai priskiriama ir jo autorystė.
Kanonizacijos iškilmės įvyko 1604 m. gegužės 10-12 d. Vilniuje. Buvo surengta iškilminga procesija iš Šv. Stepono bažnyčios į Vilniaus katedrą; joje buvo nešama iš Romos atgabenta vėliava su Šv. Kazimiero atvaizdu bei popiežiaus brevė. Šv. Kazimiero karstas ta proga buvo iškeltas iš kriptos ir Vilniaus katedroje išstatytas viešam gerbimui. Paskutinę, trečiąją iškilmių dieną, vyskupas Benediktas Vaina pašventino kertinį Rotušės aikštėje pradedamos statyti Šv. Kazimiero bažnyčios – pirmosios Lietuvoje – pamatų akmenį. 1636 m. Šv. Kazimiero relikvijos (palaikai) pernešti į specialiai Šventajam skirtą Karališkąją koplyčią Vilniaus katedroje, pastatytą šv. Kazimiero giminaičių, Lenkijos ir Lietuvos valdovų Zigmanto ir Vladislovo Vazų, iniciatyva ir lėšomis. Sovietų valdžiai uždarius Vilniaus katedrą, 1953 m. šv. Kazimiero relikvijos perkeltos iš Vilniaus katedros į Šv. Petro ir Šv. Povilo bažnyčią; jos grąžintos į nuolatinę buveinę 1989 m. Dalis šventojo relikvijų išsiųsta Maltos Ordinui (Joanitams), pasirinkusiam jį savo šventuoju.

Globėjas

Šv. Kazimieras – Lietuvos globėjas (nuo 1636 m., nuo 1948 m. – Lietuvos jaunimo (paskelbė popiežius Pijus XII) globėjas, nuo 1960 m. Maltos (Joanitų) ordino globėjas. Žmonių, pasišventusių viešajai tarnybai, užtarėjas ir globėjas. Lietuvoje laikomas amatininkų globėju. Taip pat – Vilniaus arkivyskupijos, Radomo ir Drohičino vyskupijų globėjas. Kadangi Lietuva buvo didžiausia ir galingiausia Europos valstybė, XVII amžiuje Kazimiero kultas išplito ir Italijoje, ypač Palerme, Florencijoje, Neapolyje. Jis tapo Palermo miesto globėju, o Pietro Novelli užsakymu nutapytas paveikslas „Šv. Kazimiero karūnavimas“.
Kazimiero vardą turi tik vienas šventasis. Šv. Kazimiero garbei pavadintas Venesuelos miestas San Kasimiras.

Kaziuko mugė

Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje Kaziuko mugė.

Šv. Kazimiero minėjimo dienai artimiausią savaitgalį Lietuvoje vyksta Kaziuko mugė, įgavusi pavadinimą „Kaziukas“, „Kaziuko mugė“.
Vilniuje iš pradžių mugė vykdavo Katedros aikštėje, nuo 1910 m. – Lukiškių aikštėje, galiausiai pradėta organizuoti keliose miesto vietose. Mugės metu vykdavo karnavalinės eitynės. Pirmiausia pradėta prekiauti žemės ūkio įrankiais ir namų apyvokos reikmenimis, taip pat būdingomis Vilniui verbomis. Karnavalinių renginių tradicija tęsiama ir šiandien. Prekiaujama liaudies meno ir autoriniais meno dirbiniais, namų apyvokos daiktais.

Šv. Kazimieras ikonografijoje

Šv. Kazimieras paprastai vaizduojamas karališkais rūbais, su Lietuvos didžiojo kunigaikščio mitra ant galvos, dešinėje rankoje laikantis kryžių, kairėje – lelijas – skaistybės simbolį. Kartais vaizduojamas su rankomis, sudėtomis ant krūtinės maldai.

Literatūra

  • Šventojo Kazimiero kultas ir ikonografija Lietuvoje: katalogas (sud. Neringa Markauskaitė, Sigita Maslauskaitė). – Vilnius: Lietuvos nacionalinis muziejus, 2009. – 560 p.: iliustr. – ISBN 978-9955-415-91-6

Tel. +37065912691

 

Antique painting for sale, St. Kazimierz“. Painting 85×68cm
The picture was painted in the 18th century. In good condition with documents, x-ray and luminescence tests done with experts (I will send them if you wish.
Price: €14,000.
https://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%A0v._Kazimires
Saint Kazimierz (October 3, 1458 in Krakow – March 4, 1484 in Gardin) is the holy, heavenly patron of Lithuania. Crown of the Grand Duchy of Lithuania and Poland.
Due to his piety and virtuous life in 1602 declared a saint. Memorial Day is March 4.

Saint Casimir’s coat of arms, cross and flag as shown in the stained glass windows of Casimir’s Church (Minnesota, USA).
Biography

Born on October 3, 1458. In Krakow, in the Royal Wawel Castle. Parents – Kazimieras IV Jogailaitis and his wife Elžbieta. Second son in the family, grandson of Jogaila Gediminaitis. Mother Elisabeth, daughter of Princess of Austria and King of Bohemia and Hungary, German Emperor Albrecht II Habsburg. 6 sons and 5 daughters grew up in the family.
Kazimierz’s elder brother Vladislav in 1471. was crowned king of Bohemia, and in 1490 became the king of Hungary. Younger brothers Jonas Albrecht, Alexander and Žygimantas the Elder ruled Poland alternately. The youngest brother Fridrik became Archbishop of Gniezno, Bishop of Krakow, and in 1493 cardinal
The children were entrusted to J. Dlugoš (Polish historian, canon of Krakow, later archbishop of Lviv) and Italian humanist Philip Buonaccorsi (also known as Callimachus) to raise the children.
1471 Kazimierz’s eldest brother Vladislaus took the throne of Bohemia. At the same time, a rebellion broke out in Hungary against Matthias Corvinus, and the rebel nobles appealed to Casimir to accept the throne. Kazimierz agreed and went to Buda with 12,000 soldiers led by Peter Dunin. The situation there had already changed and no one was waiting for him. I had to go back. The unsuccessful campaign, during which Kazimier had to witness even robberies, uprisings due to unpaid salaries of mercenaries, and rapes, became a great test for the thirteen-year-old. From that time Casimir became very pious. After returning home, he continued his studies with J. Dlugoš, until 1475. his father involved him in state management. After his elder brother Wladyslaw took the throne of Bohemia, Casimir had to inherit the throne of Poland. 1479 after the king left for LDK, Kazimierz until 1483 appointed deputy of the king in Poland. At that time, his father tried to marry him to the daughter of the German Emperor Frederick III, but Casimir refused.
Kazimierz lived very virtuously. He was known for his piety from his childhood. He also did not leave state affairs, but rather out of respect for his father. Sometimes in the morning he was found at the locked door of the church. Finally, after falling ill on the way to Vilnius, in 1484 March 4 died in Gardin.
The grave of Kazimierz, who was buried in the Vilnius Cathedral, soon became famous as a place that attracts worshipers: believing in the prince’s holiness, people came here to ask for intercession, experience favors and leave wax votives as thanks for answered prayers. Such a spontaneous practice of piety was recorded at the very beginning of the 16th century, less than twenty years after Casimir’s death. Lithuanian and Polish knights who participated in 1518 In the campaign and siege of Polotsk, he also experienced Casimir’s help. He appeared at dusk and indicated the ford across the Daugava. Kazimierz’s life is marked by the sound of sanctity and the place of his grave, famous for miracles in the 16th century. In the 1920s, he encouraged Casimir’s brother, the ruler of Poland and Lithuania, Zygmantas the Elder, as well as the bishop of Vilnius, the chapter and the Franciscans to appeal to Pope Leo X, asking to declare Casimir a saint. 1520-1521 the papal legate who arrived, Zacharias Ferrer, seeing the growing cult of Casimir and getting to know his way of life, described his life in Latin and prepared liturgical texts for the veneration of the saint. Most likely, based on these texts, it was believed that the then Pope Leo X proclaimed Casimir a saint. 16th century towards the end, Casimir’s biography as a saint of the Catholic Church was mistakenly included in the Book of Saints’ Lives, the Roman Martyrologies. After the error was discovered in 1602, Pope Clement VIII in his breve officially confirmed the veneration of Casimir as a saint in Poland and Lithuania, specifying the liturgical texts to be used during his feast. 1621 St. The commemoration of Casimir was recorded in the universal calendar of the Roman Catholic Church; the foci of his cult were found in Italy and Belgium.
On the occasion of the confirmation of the Casimir cult, 1602. the coffin with his remains was opened. According to witnesses, the body, despite the constant humidity, has not changed in 118 years, and it also emitted an extremely pleasant smell. At his head was found the saint’s favorite hymn, Omni die dic Mariae (Every day adore Mary); some time St. Its authorship was also wrongly attributed to Kazimierz.
The canonization celebrations took place in 1604. May 10-12 In Vilnius. A solemn procession was held from St. Stephen’s Church to Vilnius Cathedral; was in it

carries a flag brought from Rome with St. Casimir’s image and the Pope’s breve. St. Kazimierz’s coffin was brought out of the crypt on that occasion and placed in the Vilnius Cathedral for public veneration. On the last, third day of the festivities, Bishop Benediktas Vaina consecrated the cornerstone of St. Kazimierz Church – the first in Lithuania – the foundation stone. 1636 St. Kazimierz’s relics (remains) were transferred to the Royal Chapel in the Vilnius Cathedral specially dedicated to the Saint, built by St. On the initiative and funds of Kazimierz’s relatives, the rulers of Poland and Lithuania, Zygmantas and Vladislaus Vaz. After the Soviet authorities closed Vilnius Cathedral, in 1953 St. Casimir’s relics were moved from Vilnius Cathedral to St. Peter and St. St. Paul’s Church; they were returned to their permanent home in 1989. Part of the saint’s relics was sent to the Order of Malta (Johnites), who chose him as their saint.

Guardian

St. Kazimierz – Patron of Lithuania (since 1636, since 1948 – patron of Lithuanian youth (proclaimed by Pope Pius XII), patron of the Order of Malta (Joanites) since 1960. Intercessor and patron of people dedicated to public service. Considered patron of craftsmen in Lithuania . Also the patron of the dioceses of Vilnius, Radom and Drohičin. In the 17th century, the cult of Casimir spread to Italy, and he became the patron of the city of Palermo, commissioned by Pietro Novelli. Coronation of St. Casimir“.
Only one saint has the name Casimir. St. The Venezuelan city of San Casimir is named in honor of Casimir.

Kaziukas fair
You can find more information in the article Kaziuk fair.

St. The Kaziukas fair takes place in Lithuania on the weekend closest to Kazimierz’s commemoration day, which has acquired the name „Kaziukas“, „Kaziukas fair“.
In Vilnius, the fair was initially held on Cathedral Square, from 1910– in Lukiškės Square, eventually started to be organized in several places of the city. Carnival processions took place during the fair. First of all, agricultural tools and household items, as well as verbs typical of Vilnius, were sold. The tradition of carnival events continues today. Folk art and author’s works of art, household items are sold.

St. Casimir in iconography

St. Kazimierz is usually depicted in royal clothes, with the miter of the Grand Duke of Lithuania on his head, holding a cross in his right hand and a lily in his left, a symbol of chastity. Sometimes depicted with hands folded on chest in prayer.

Literature
Saint Casimir’s cult and iconography in Lithuania: catalog (compiled by Neringa Markauskaitė, Sigita Maslauskaitė).- Vilnius: National Museum of Lithuania, 2009. – 560 p.: illustr.- ISBN 978-9955-415-91-6

Tel. +37065912691

 

Продается антикварная картина, ул. Казимеж». Картина 85х68см.
Картина написана в 18 веке. В хорошем состоянии, с документами, рентген-люминесцентными исследованиями, выполненными специалистами (при желании вышлю.
Цена: 14 000 евро.
https://lt.wikipedia.org/wiki/%C5%A0v._Kazimires
Святой Казимеж (3 октября 1458 г. в Кракове — 4 марта 1484 г. в Гардине) — святой, небесный покровитель Литвы. Корона Великого Княжества Литовского и Польского.
Благодаря своему благочестию и добродетельной жизни в 1602 г. объявлен святым. День памяти – 4 марта.
Герб, крест и флаг Святого Казимира на витражах церкви Казимира (Миннесота, США).

биография
Родился 3 октября 1458 года. В Кракове, в Королевском Вавельском замке. Родители – Казимирас IV Ягайлайтис и его жена Эльжбета. Второй сын в семье, внук Ягайлы Гедиминайтиса. Мать Елизавета, дочь принцессы Австрийской и короля Богемии и Венгрии, немецкого императора Альбрехта II Габсбурга. В семье росло 6 сыновей и 5 дочерей.
Старший брат Казимира Владислав в 1471 году. был коронован королем Богемии, а в 1490 г. стал королем Венгрии. Польшей попеременно правили младшие братья Йонас Альбрехт, Александр и Жигимантас Старший. Младший брат Фридрик стал архиепископом Гнезно, епископом Краковским, а в 1493 г. кардинал
Воспитание детей было поручено Я. Длугошу (польскому историку, канонику Краковскому, впоследствии архиепископу Львовскому) и итальянскому гуманисту Филиппу Буонаккорси (также известному как Каллимах).
1471 Старший брат Казимира Владислав занял трон Богемии. В то же время в Венгрии вспыхнуло восстание против Матьяша Корвина, и восставшая знать обратилась к Казимиру с просьбой принять трон. Казимеж согласился и отправился в Буду с 12 000 солдат под предводительством Петра Дунина. Ситуация там уже изменилась и его никто не ждал. Мне пришлось вернуться. Большим испытанием для тринадцатилетнего юноши стала неудачная кампания, в ходе которой Казимиру пришлось стать свидетелем даже грабежей, восстаний из-за невыплаты зарплаты наемникам и изнасилований. С этого времени Казимир стал очень набожным. Вернувшись домой, он продолжил обучение у Я. Длугоша до 1475 года. отец привлек его к управлению государством. После того как его старший брат Владислав занял трон Богемии, Казимиру пришлось унаследовать трон Польши. 1479 после отъезда короля в ЛДК, Казимеж до 1483 г. назначен заместителем короля в Польше. В то время отец пытался женить его на дочери немецкого императора Фридриха III, но Казимир отказался.
Казимеж жил очень добродетельно. С детства он был известен своим благочестием. Государственные дела он тоже не оставил, а скорее из уважения к отцу. Иногда по утрам его находили у запертой двери церкви. Наконец, заболев по дороге в Вильнюс, в 1484 г. 4 марта умер в Гардене.
Могила Казимежа, похороненного в Вильнюсском соборе, вскоре прославилась как место, привлекающее молящихся: веря в святость князя, сюда приходили просить заступничества, испытывать благосклонность и оставлять восковые обеты в благодарность за отвеченные молитвы. Такая спонтанная практика благочестия была зафиксирована в самом начале XVI века, менее чем через двадцать лет после смерти Казимира. Литовские и польские рыцари, участвовавшие в 1518 г. В походе и осаде Полоцка он также испытал помощь Казимира. Он появился в сумерках и указал на брод через Даугаву. Жизнь Казимежа отмечена святостью и местом его могилы, прославившимся чудесами в 16 веке. В 1920-х годах он призвал брата Казимира, правителя Польши и Литвы Зигманта Старшего, а также епископа Виленского, капитула и францисканцев обратиться к Папе Льву X с просьбой объявить Казимира святым. 1520-1521 гг. прибывший папский легат Захария Феррер, видя растущий культ Казимира и узнавая его образ жизни, описал его жизнь на латыни и подготовил литургические тексты для почитания святого. Скорее всего, на основании этих текстов считалось, что тогдашний папа Лев X провозгласил Казимира святым. 16-ый век под конец биография Казимира как святого католической церкви была ошибочно включена в Книгу житий святых, римские мартирологи. После того, как ошибка была обнаружена в 1602 году, папа Климент VIII в своем бреве официально подтвердил почитание Казимира как святого в Польше и Литве, указав литургические тексты, которые будут использоваться во время его праздника. 1621 г. Св. Память Казимира была записана во всемирном календаре Римско-католической церкви; очаги его культа находились в Италии и Бельгии.
По случаю утверждения культа Казимира, 1602 г. гроб с его останками был открыт. По словам очевидцев, тело, несмотря на постоянную влажность, не изменилось за 118 лет, а также от него исходил чрезвычайно приятный запах. В его главе находился любимый гимн святого Omni die dic Mariae (Каждый день поклоняйся Марии); некоторое время св. Его авторство также ошибочно приписали Казимежу.
Торжества канонизации состоялись в 1604 году. 10-12 мая В Вильнюсе. Торжественное шествие состоялось от церкви Св. Стефана до Вильнюсского кафедрального собора; был в этом

несет флаг, привезенный из Рима, со св. Образ Казимира и бреве Папы. Св. Гроб Казимежа по этому случаю был вынесен из склепа и помещен в Вильнюсский собор для всеобщего почитания. В последний, третий день торжеств епископ Бенедиктас Вайна освятил краеугольный камень церкви Св. Казимежская церковь – первая в Литве – краеугольный камень. 1636 г. Св. Мощи (останки) Казимира были перенесены в Королевскую часовню в Вильнюсском специально посвященном святителю соборе, построенном св. По инициативе и на средства родственников Казимира, правителей Польши и Литвы Зигмантаса и Владислава Ваз. После закрытия Вильнюсского собора советскими властями в 1953 году. Св. Мощи Казимира были перенесены из Вильнюсского собора в собор Св. Петр и св. Церковь Святого Павла; их вернули в свой постоянный дом в 1989 году. Часть мощей святителя была отправлена ​​Мальтийскому ордену (Иоанитам), который избрал его своим святителем.

Хранитель

Св. Казимеж – Покровитель Литвы (с 1636, с 1948 – покровитель литовской молодежи (провозглашен Папой Пием XII), покровитель Мальтийского ордена (иоанитов) с 1960. Заступник и покровитель людей, посвятивших себя общественному служению. Считается покровителем ремесленников. в Литве также покровитель Вильнюсской, Радомской и Дрогичинской епархий. В 17 веке культ Казимира распространился на Италию, и он стал покровителем города Палермо по заказу Пьетро Новелли. „.
Только один святой носит имя Казимир. Св. В честь Казимира назван венесуэльский город Сан-Казимир.

Казюкас ярмарка
Более подробную информацию вы можете найти в статье Казюкская ярмарка.

Св. Ярмарка Казюкаса проходит в Литве в ближайшие к дню памяти Казимежа выходные, получившие название «Казюкас», «Ярмарка Казюкаса».
В Вильнюсе ярмарка первоначально проводилась на Соборной площади с 1910 года.– на площади Лукишкес, со временем стали организовываться в нескольких местах города. Во время ярмарки проходили карнавальные шествия. В первую очередь продавались сельскохозяйственные орудия и предметы быта, а также типичные для Вильнюса глаголы. Традиция карнавальных мероприятий продолжается и сегодня. Продаются изделия народного творчества и авторские произведения искусства, предметы быта.

Св. Казимир в иконографии

Св. Казимира обычно изображают в царских одеждах, с митрой Великого князя Литовского на голове, держащим в правой руке крест, а в левой – лилию, символ целомудрия. Иногда изображается со сложенными на груди руками в молитве.

Литература
Культ и иконография святого Казимира в Литве: каталог (составители Неринга Маркаускайте, Сигита Маслаускайте).– Вильнюс: Национальный музей Литвы, 2009. – 560 с.: ил.- ISBN 978-9955-415-91-6.

Тел. +37065912691

 

Dalintis:
Šioje svetainėje naudojami slapukai siekiant pagerinti jos funkcionalumą ir naršymo kokybę. Jei sutinkate su slapukų rinkimu paspauskite Sutinku.
Cookies settings
Sutinku
Slapukų politika
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Slapukų politika

1. Įvadas

Mūsų svetainė (toliau: “svetainė”) naudoja slapukus ir kitas susijusias technologijas (patogumui visos technologijos vadinamos “slapukais”). Slapukus taip pat talpina trečiosios šalys, su kuriomis mes įtraukėme. Žemiau esančiame dokumente informuojame apie slapukų naudojimą mūsų svetainėje.

2. Kas yra slapukai?

Slapukas yra mažas paprastas failas, kuris siunčiamas kartu su šios svetainės puslapiais ir išsaugomas jūsų naršyklės jūsų kompiuterio ar kito įrenginio standžiajame diske. Jame saugoma informacija gali būti grąžinta į mūsų arba atitinkamų trečiųjų šalių serverius vėlesnio apsilankymo metu.

3. Kas yra skriptai?

Scenarijus yra programos kodo dalis, kuri naudojama tam, kad mūsų svetainė veiktų tinkamai ir interaktyviai. Šis kodas vykdomas mūsų serveryje arba jūsų įrenginyje.

4. Kas yra žiniatinklio švyturys?

Žiniatinklio švyturys (arba pikselių žyma) yra maža, nematoma teksto arba vaizdo dalis svetainėje, naudojama srautui svetainėje stebėti. Tam naudojant žiniatinklio švyturius saugomi įvairūs duomenys apie jus.

5. Slapukai

5.1 Techniniai arba funkciniai slapukai

Kai kurie slapukai užtikrina, kad tam tikros svetainės dalys veiktų tinkamai ir kad jūsų naudotojo nuostatos liktų žinomos. Įdėdami funkcinius slapukus palengviname apsilankymą mūsų svetainėje. Tokiu būdu Jums nereikės pakartotinai įvesti tos pačios informacijos lankantis mūsų svetainėje ir, pavyzdžiui, prekės lieka Jūsų pirkinių krepšelyje tol, kol nesumokėsite. Šiuos slapukus galime patalpinti be jūsų sutikimo.

5.2 Rinkodaros / stebėjimo slapukai

Rinkodaros/stebėjimo slapukai yra slapukai arba bet kuri kita vietinės saugyklos forma, naudojama kuriant vartotojų profilius, kad būtų rodoma reklama arba sekti vartotoją šioje svetainėje arba keliose svetainėse panašiais rinkodaros tikslais.

5.3 Socialinė žiniasklaida

Į savo svetainę įtraukėme turinį, skirtą tinklalapiams reklamuoti (pvz., „patinka“, „prisegti“) arba bendrinti (pvz., „twitter“) socialiniuose tinkluose. Šis turinys yra įterptas iš trečiųjų šalių gauto kodo ir talpina slapukus. Šiame turinyje gali būti saugoma ir apdorota tam tikra informacija, skirta suasmenintam reklamavimui. Perskaitykite šių socialinių tinklų privatumo pareiškimą (kuris gali reguliariai keistis), kad sužinotumėte, ką jie daro su jūsų (asmens) duomenimis, kuriuos jie apdoroja naudodami šiuos slapukus. Gauti duomenys yra kiek įmanoma anonimiški.

8. Slapukų įjungimas / išjungimas ir ištrynimas

Galite naudoti savo interneto naršyklę automatiškai arba rankiniu būdu ištrinti slapukus. Taip pat galite nurodyti, kad tam tikri slapukai negali būti talpinami. Kita galimybė – pakeisti savo interneto naršyklės nustatymus, kad kiekvieną kartą įdėjus slapuką gautumėte pranešimą. Daugiau informacijos apie šias parinktis rasite naršyklės žinyno skiltyje pateiktose instrukcijose. Atkreipkite dėmesį, kad mūsų svetainė gali tinkamai neveikti, jei išjungti visi slapukai. Jei ištrinsite slapukus iš savo naršyklės, jie bus vėl patalpinti po jūsų sutikimo, kai vėl apsilankysite mūsų svetainėse.

9. Jūsų teisės, susijusios su asmens duomenimis

Jūs turite šias teises, susijusias su savo asmens duomenimis:
  • Jūs turite teisę žinoti, kodėl jūsų asmens duomenys reikalingi, kas su jais atsitiks ir kiek laiko jie bus saugomi.
  • Teisė susipažinti su: Jūs turite teisę susipažinti su mums žinomais savo asmens duomenimis.
  • Teisė ištaisyti: Jūs turite teisę bet kada papildyti, taisyti, ištrinti arba užblokuoti savo asmens duomenis.
  • Jei duodate mums sutikimą tvarkyti jūsų duomenis, turite teisę atšaukti šį sutikimą ir reikalauti, kad jūsų asmens duomenys būtų ištrinti.
  • Teisė perduoti savo duomenis: Jūs turite teisę prašyti visų savo asmens duomenų iš duomenų valdytojo ir perduoti juos visus kitam duomenų valdytojui.
  • Teisė nesutikti: galite nesutikti, kad būtų tvarkomi jūsų duomenys. Mes to laikomės, nebent yra pagrįstų priežasčių juos tvarkyti.
Norėdami pasinaudoti šiomis teisėmis, susisiekite su mumis. Kontaktinius duomenis rasite šios slapukų politikos apačioje. Jei turite skundą dėl to, kaip tvarkome jūsų duomenis, norėtume išgirsti jūsų nuomonę, tačiau jūs taip pat turite teisę pateikti skundą priežiūros institucijai (Duomenų apsaugos institucijai).

10. Kontaktiniai duomenys

Jei turite klausimų ir (arba) komentarų apie mūsų slapukų politiką ir šį pareiškimą, susisiekite su mumis šiais kontaktiniais duomenimis: El. paštas: dariusnt@gmail.com Telefono numeris: +370 659 12691
Save settings
Cookies settings